İlahi Sanatçıları

İlahi Sanatçıları

maxresdefault

SanatçılarıSanatçıları  Sanatçıları Dursun Ali Erzincanlı, Enes Atlığ, Fatih Öztürk, Senai Demirci, Erkan Mutlu, Umut Mürare, Taha, Sami Yusuf, Maher Zain, Yusuf İslam, Uğur Işılak, Sedat Uçan, Abdurrahman Önül, Celaleddin Ada, Mustafa Demirci, Ertuğrul Erkişi, Mustaf Özcan, Enes Atlı

 

Rahmet mevzuunda birkaç Hadis i Şerif

Resulullah (sav) buyurdular ki: “Bir adam yolda, yürürken susadı ve susuzluğu arttı. Derken bir kuyuya rastladı. İçine inip susuzluğunu giderdi. Çıkınca susuzluktan soluyup toprağı yemekte olan bir köpek gördü. Adam kendi kendine: “Bu köpek de benim gibi susamış” deyip tekrar kuyuya inip, mestini su ile doldurup ağzıyla tutarak dışarı çıktı ve köpeği suladı. Allah onun bu davranışından memnun kaldı ve günahlarını affetti.” Resulullah`ın yanındakilerden bazıları: “Ey Allah`ın Resulü! Yani bize hayvanlar(a yaptığımız iyilikler) için de ücret mi var?” dediler. Aleyhissalatu vesselam: “Evet! Her “yaş ciğer” (sahibi) için bir ücret vardır” buyurdu.

Bir diğer rivayette şöyle denmiştir: “Fahişe bir kadın, sıcak bir günde, bir kuyunun etrafında dönen bir köpek gördü, susuzluktan dilini çıkarmış soluyordu. Kadıncağız mestini çıkararak (onunla su çekip köpeği suladı). Bu sebeple kadın mağfiret olundu.”

Resulullah (sav)`ın kaza-i hacet yaparken geri tarafından istitar (perdelenme) için en ziyade tercih ettiği sütre, bir bina veya bir hurma kümesi idi. Bir seferinde Ensardan bir zatın bahçesine girdi. Orada bir deve vardı. Deve Resulullah (sav)`ı görünce inledi ve gözlerinden yaşlar aktı. Aleyhissalatu vesselam deveye yaklaştı ve gözyaşlarını sildi. Hayvan sakinleşti. “Bu devenin sahibi kimi” diye sorarak ilgi gösterdi, Ensar`dan bir genç: “O bana aittir ey Allah`ın Resulü!” deyip ortaya çıkınca Hz. Peygamber onu payladı: “Allah`n sana mülk kıldığı bu deve hakkında Allah`tan korkmuyor musun? Bak! Bu bana şikayette bulundu. Sen bunu acıktırıyor ve fazla çalıştırarak da yoruyormuşsun.”