Menzil İlahisi

Menzil İlahisi

Enes Atlığ

Menzile Varmak Gerek 

Menzil uzak olsada yar ona varmak gerek

Müşkili çok olsada yar onu bulmak gerek

Dosta kavuşmak için yar doğru olmak gerek

Nefsin kal’asın yıkıp istiğfar etmek gerek.

 

Pir elinden tutalım hep ardından gidelim

Doğru amel kılalım haydi zikir edelim

 

Haktan nasip var ise menzile varmak gerek

Çeşmesinden cevheri kalbe doldurmak gerek

Ta kül oluncayadek aşkına yanmak gerek

İrşad eden mürşidin fazlına uymak gerek

 

Pir elinden tutalım hep ardından gidelim

Doğru amel kılalım haydin zikir edelim

M.Enes Atlığ / 2015 /

Menzil (fecir) Cemaati;

Nakşbendiyye’nin Mevlana Halid Bağdadi kolundan gelen bu tasavvuf yolu, Adıyaman merkezli ve Menzil’de kurulduğu için bu şekilde adlandırılmaktadır. Babası Nakşibendi büyüklerinden biri olarak anılan Seyyid Abdulhakim el-Hüseyni’den icazet alan Seyyid Muhammed Raşid Erol (1930-1993) zamanından başlayarak ülkenin ve dünyanın pek çok yerinden gelen sufileriyle Menzil yolu bilinir hale gelmiştir.  Bugün ise önderleri Seyyid Abdulbaki Erol’dur. Türkiye’deki cemaatler arasında en fazla mensubu olanlardandır. Adıyaman/Kahta/ Menzil / Cemaat hakkında daha fazla bilgiye Semerkand Yayınları‘ndan ulaşabilirsiniz.

Semerkand Yayınları ; 1997 yılından beri yazılı, sesli ve görüntülü yayın hizmetleri sunmakta olan yayınevi. Kurulduğu günden bu yana milyonlarca insana ulaşmıştır. Bünyesinde 9 ayrı yayınevi bulunmaktadır.

Semerkand Yayınları; temel tasavvufî bilgiler, sohbetler, menkıbeler içerikli kitaplar, herkese hitap edebilecek seviyede geniş kitlelerin İslâm’ı kolayca öğrenmesini sağlayacak eserler, yayınlamaktadır. Türkiye’nin kendi alanlarında önde gelen Semerkand, Semerkand Aile, Mostar ve Genç Okur dergileri Semerkand Yayın Grubu bünyesindedir.

Türkçe eserlerin yanı sıra Almanca, Rusça, Boşnakça, Fransızca, Arapça gibi birçok yabancı dillerde de hazırlanmış eserleri bulunan Semerkand Yayınları; sesli ve görüntülü yayınlar alanında ( 3-D ) animasyon filmi ve tasavvufi müzik albümleri de yapmaktadır. Yayın anlayışı gereği, topluma güvenilir, doğru bilgiler ulaştırmayı ilke edinen Semerkand Yayın Grubu çeşitli sosyal sorumluluk projelerine de öncülük etmektedir. Ahmet Kasım Fidan’ın genel editörlüğünde yayın hayatına devam etmektedir.

Menzil İlahisi