İlahi Sözleri

İlahi sözleri ve notaları parça ismi üzerine tıkladığınızda farklı sayfada açılacaktır.

1- Demedimmi
2- Allah Hu Allah
3- Bu Aklı Fikr İle
4- Kabenin Yolları
5- Göçtü Kervan
6- Ay Doğdu Üzerimize
7- Sevdim Seni Mabuduma
8- Ben Yürürüm Yane Yane
9- Cürmüm İle Geldim Sana
10- Erler Demine Destur Alalım
11- Adı Güzel Kendi Güzel Muhammed

Enes Atlığ’a ait İlahi Sözleri ve Notalarına BURADAN Ulaşabilirsiniz !

İlahi KARAOKE ve Fon Müziklerine BURADAN Ulaşabilirsiniz !

 

ilahi album, ilahi notaları, enes atlığ, ilahi karaoke, ilahi altyapı, altyapı müzikleri, karaoke, İlahi Sözleri

Birkaç Hadis i Şerif

Resulullah (sav) buyurdular ki: “Allah celle şanühu mahlukatın olmasına hükmettiği zaman -Müslim`in rivayetinde: “Allah mahlukatı yarattığı zaman”- yanında bulunan, Arş`ın gerisindeki bir kitaba şunu yazdı: “Muhakkak ki rahmetim gazabıma galebe çalmıştır.” (Buhari`nin bir diğer rivayetinde: “Rahmetim gazabıma galebe çaldı” denmiştir. Buhari ve Müslim`in bir rivayetlerinde: “(Rahmetim) gazabımı geçti” denmiştir.)

Resulullah (sav) buyurdular ki: “Allah rahmeti yüz parçaya böldü. Bundan doksandokuz parçayı kendine ayırdı. Yer yüzüne geri kalan bir cüzü indirdi. (Bunu da -cin, insan ve hayvan- mahlukatı arasında taksim etti.) Bu tek cüzden nasibine düşen pay sebebiyledir ki mahlukat birbirlerine karşı merhametli davranır. At, (hayvan) yavrusuna basmamak endişesiyle ayağını bu sayede kaldırır.”

Resulullah (sav) buyurdular ki: “Allah`ın yüz rahmeti var. Bunlardan biriyle mahlukat kendi aralarında birbirlerine merhamet gösterirler. Doksandokuz rahmet de Kıyamet günü içindir.”

Müslim`de gelen bir diğer rivayette [Resulullah (sav)]: “Allah, arz ve semayı yarattığı gün, yüz rahmet yarattı. Her bir rahmet göklerle yer arasını dolduracak kadardır. Ondan yeryüzüne tek bir rahmet indirmiştir. İşte anne, yavrusuna bununla şefkat eder. Vahşi hayvanlar ve kuşlar birbirlerine bununla merhamet ederler. Kıyamet günü geldiği vakit Allah, rahmetine bunu da ilave ederek (tekrar yüze) tamamlayacaktır.”

Resulullah (sav)`a bir grup esir getirilmişti. İçlerinde bir kadın vardı, göğüsleri sütle dolu idi. Bu kadın (sağa sola) koşuyor, esirler arasında bir çocuk bulduğu zaman onu yakalayıp kucaklıyor, göğsüne bastırıyor ve emziriyordu. (Dikkatleri çeken bu manzara karşısında), aleyhissalatu vesselam: “Bu kadının, çocuğunu ateşe atacağına kanaatiniz olur mu?” dedi. Bizler: “Hayır!” diye cevap verince: “(Bilin ki), Allah`ın kullarına olan rahmeti, bu kadının çocuğuna olan şefkatinden fazladır” buyurdu.

İlahi Sözleri İlahi Sözleri  İlahi Sözleri 

 

2 hakkında “İlahi Sözleri” görüş

Yorumlar kapalı.