Enes Atlı Konser

Enes Atlığ Konser

Enes Atlı Konser Ümraniye Belediyesi’nin ” kültür sanat okulda başlar ” projesi kapsamında düzenlenen Tasavvuf Musikisi konseri görüntüleridir.

Buhurizade Mustafa Itri Efendi’ nin segah makamında bestelediği Salatı Ümmiye ile başlayan konserin ilerleyen saatlerinde Enes Atlığ‘a ait besteler ve güncel tasavvuf müziği eserlerine de yer verilmiştir.

Full Konser görüntülerine ve Enes Atlığ’ın diğer konser kayıtlarına da YouTube sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Konser 1. Bölüm:

Konser 2. Bölüm

Konser 3. Bölüm

Konserde, söz ve müziği sanatçımıza ait olan ”Kuran-ı Kerim Bir Zahir Nurdur” isimli eserin video klibi de ilk kez izleyenlerin beğenisine sunuldu. Klipin büyük kısmı Samsun / Çarşamba’nın (çivisiz cami) Göğceli Camii’nde çekildi. 800 yıldır ayakta duran ve imarında hiç çivi kullanılmayan çivisiz camii görselliği ve tarihi ile izleyenleri büyüledi. Klip yönetmenliğini ise Murat Bulut yaptı.

ÇİVİSİZ CAMİİ

Samsun’un Çarşamba ilçesinde tek çivi kullanılmadan yapılan Göğceli Cami diğer ismiyle Çivisiz Camii.

Samsun Çivisiz Cami ( Göğceli Camii )Türkiye’nin her yerinden gelen ziyaretçilerin ilgisini caminin tamamen ahşaptan çivi kullanılmadan yapılmasının yanı sıra yapım sırasında yapının çeşitli yerlerine konan şifreleri çekiyor.

Samsun’un Çarşamba ilçesinde tek çivi kullanılmadan yapılan Çivisiz Cami adıyla bilinen cami, yıkılmak üzere iken geçen sene restore edilerek yıkılmaktan kurtarıldı. Çivisiz Camii’nin kim tarafından yapıldığı belli değil. Caminin içindeki ahşap bir sütunda Hicri olarak caminin, 595 yılında yapıldığı yakın tarihlerde bulunmuş.

Çivisiz Camii’nin, gezici irşat ekibi yada Selçuklular tarafından yapıldığı tahmin ediliyor. Miladi olarak 1205 yılı civarında yapıldığı düşünülen Çivisiz Camii’nin ahşaplarından alınan örneklerin laboratuvarda incelenmesi sonucu binada yazılan hicri tarihin doğru olduğu sonucuna varılmış. Aşağıda Çivisiz Cami de çekilen klibimiz bulunmakta.

 

 

YENİ KLİP

 

KURAN-I KERİM BİR ZAHİR NURDUR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir