Çocuklar İçin Müzik Dersleri

Çocuklar İçin Müzik Dersleri

Herkesin bildiği gibi müziğe erken yaşlarda başlamak bir avantajdır. Müzik kişinin algısını, görsel, işitsel yeteneklerini geliştirdiği gibi toplumda da sosyal yönünü geliştirir. Bu konuda en çok sorulan soru kaç yaşlarında başlamak gerektiği dir.

Herhangi bir enstrumanı tutabilen ve ondan ses çıkarabilecek güce sahip olan ve biraz da müzikal yeteneği herkes derslere başalar ve başarılı olabilir. Az bir yetenek ve çalışma ile harikalar otaya çıkabilir. Eğitimci bazı testler ile çocuğun müziğe karşı yeteneğini ve nasıl bir enstruman kullanması gerektiği konusunda sizi doğru yönlendirebilir.

Çocuklara müzik eğitimi verirken bana göre en çok dikkat edilmesi gereken şey, (özelliklede ilk başlarda) performansa çok ağırlık verilmemesi gerekliliğidir. Performansa zorlamak öğrencinin müziğe olan hevesini kırar ve dersler sıkıcı gelmeye ve daha sonrada öğrenci tamamen müzikten kopmaya başlar. Derslerdeki asıl amaç çocuğun müziğin temel dinamiklerini öğrenmesini ve bu arada yaşına uygun şarkı dağarcığı oluşturmasını sağlamak olmalıdır.

Öğrenci görev ve sorumluluk bilincine sahip olduktan sonra performansa ağırlık verilebilir. Genelde ilk öğretim 1 sınıftan sonra çocuklar sorumluluk bilincine sahip olmaktadır. Bu yaşlar ise müziğe başlamak için en iyi yaşlardır.

Derslerde öğrencinin ritim ve melodi algısını geliştirmek ve enstruman çalma becerisi edindirmek önemlidir. Öğrencinin becerisine göre bir ders programı hazırlamak gerekir. Her öğrencinin becerisi ve derslere ayırdığı vakit farklıdır. Bu nedenle KİŞİYE ÖZEL DERS PROGRAMI ile çalışmalı ve derslerde ulusal ve evrensel müzikal bilgi ve repertuara yer verilmelidir..

Müzik ve bir enstruman çalmak çocuğun sosyal iletişimini güçlendirdiği gibi aynı zamanda soyut düşünme yeteneğini de artırır. Kendini ifade edebilme becerisi ve problem çözme yeteneğini geliştirir.

Görsel

Çocuklar İçin Müzik Dersleri

Bizler müzik konusunda en iyi eğitimi en makul ücretlere vermeye çalışan müzisyenleriz.

(0216) 414 93 84 ve 0546 623 57 23 no lu telefonlardan randevu alarak

Piyano, Org, Gitar, Bağlama derslerimizden yararlanabilirsiniz.