Çocuk

Çocuk
Çocuk

Bu gün;
Bir melek sesi duydum,
titrek ama hayli gür.

Biz akıl tutsağıyız, 
çocuktur’ ki asıl hür.

Masallara sığmayan
evren nasıl küçülür

Dar gelir akıllara
kalbe vurulur mühür

Oysa;
Bir ev, cadde, okul, park
bütün dünyadan büyük

Bebek, misget, bisiklet
bir de kırmızı düdük

Pamuk şeker, salıncak
hele atlı karınca

belki biz de anlarız
huzuruna varınca ..

Enes Atlığ 22 Haziran 2016 / Çocuk

Enes Atlığ kimdir ?

Çok küçük yaşlarda Kemal Eroğlu’dan Batı müziği, İhsan Öztürk’ ten Türk halk müziği eğitimi aldı. Zaman içinde Türk sanat müziği ve Tasavvuf müziğine de ilgi duyan sanatcımız, orkestrasyon ve müzik teknolojileri konusunda da eğitimler aldı. Geçen yıllar içinde bir çok ünlü müzisyen ile sahne çalışmaları da yapan müzisyen 2007 yılından itibaren çalışmalarını Tasavvuf müziği tarzında yoğunlaştırdı.

İlahi / Ezgi dalında ilk albümünü 2014 yılında, tüm söz ve müziklerinin kendisine ait olduğu ‘’ Gelin Allah Diyelim’’ isimli album ile dinleyicilerinin beğenisine sundu. 2015-2016 yıllları arasında yine aynı dalda single çalışmaları oldu. Ramazan ve Kurban bayramları için bestelediği iki ilahi çalışmasını ” Bayram Şekeri ” yayınladı. Halkımızın yoğun ilgi ve teveccühüne mashar olan sanatcımız, vakit kaybetmeden ikinci album çalışmasına başladı. 2016 yılı sonlarında piyasaya çıkması planlanan ikinci albumünde, beste ve güfte çalışmaları bitmiş ve icraa aşamasına geçilmiştir.

İlk video klibini 2014 yılında piyasaya sürülen‘’ Yeşil Sancak’’ isimli esere çeken sanatcımız ikinci klibini albümün ismini taşıyan Gelin Allah Diyelim isimli esere çekmekte. Enes Atlığ’ ın Gelin Allah Diyelim ve Bayram Şekeri albümü Ambiance Production etiketi ile, itunes, ttnet müzik, turkcell müzik gibi, dünya çapında tüm dijital platformlarda yayınlanmaktadır.