30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için tüm yurtta Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl coşku ile kutlanan resmi bir bayramımız dır.

Aşağıdaki videoyu 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları ” linki kopyala yapıştır ” yaparak sevdiklerinizle paylaşabilir siniz.

Bu Linki Kopyala Yapıştır: https://youtu.be/W8-vIAFRCXk

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Her yıl 30 Ağustos günü kutlanan Zafer Bayramı:
30 Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunu esir etmek isteyen yayılmacı, istilacı güçlere karşı; genci, yaşlısı hatta çocuğuyla ve kahraman ordusuyla topyekün verdiği bir savaşın ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür. Sakarya Savaşı’ndan sonra, büyük bir taarruzla düşmanı yok etme kararı alındı. Ağustos ayına kadar, hazırlıklar tamamlandı. Güneydeki birliklerimiz Batı cephesine kaydırıldı. İtilaf Devletleri tarafından tahrip edilen toplar onarıldı. Yeni silahlar alındı. Ordumuz, 26 Ağustos 1922’de düşmana saldırdı. 30 Ağustos’ta düşman çember içine alındı. Büyük Tarruzun başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman, İzmir’e kadar takip edildi. 9 Eylül 1922’de İzmir’in düşman işgalinden kurtarılmasıyla yurdumuz düşmandan temizlenmiş oldu.